Ubytování

Není třeba čehokoliv se bát. Srí Lanka nabízí ubytování na různých úrovních: od drahých luxusních hotelů po levné kamrlíky – vybere si každý. Naše ubytování bylo na velmi dobré úrovni a průměrně stálo asi 2 000 rupiií za noc (cca 400 Kč).

Při naší cestě jsme vyzkoušeli i jak luxusní Galle Face hotel, tak opravdu levný pokoj v městečku Haputale. Jeho ne úplně příjemnou atmosféru však zcela nahrazoval výhled z okna do údolí plného čajových plantáží.

Ubytování po příjezdu

Co jsme udělali my a doporučuji i dalším, je zařízení prvního ubytování předem. Rezervovali jsme si ubytování v Ice Bear hotelu v Negombo i s odvozem z letiště. Jak jsem psal v cestopisu: 4 hodiny spánku a následná 24hodinová cesta nás celkem zmohly a domluvený odvoz z letiště nás tak ušetřil neoblíbeného smlouvání cen.

Další ubytování jsme řešili předvýběrem z Lonely Planet a následnou prohlídkou.

Pozor na Kandy

Dejte však pozor na ubytování v Kandy. My jsme objeli 4 místa z Lonely Planet a žádné nebylo volné – a to nebyl žádný svátek! Když jsou svátky, bývá ubytování v Kandy leckdy nemožné. Pokud se tam chystáte o svátku, určitě domlouvejte rezervaci předem.

My brother´s house…

Při cestě vlakem a tuk-tukem místní často nabízí ubytování v různých hotelech a hostelech. Těmto my brother´s house nabídkám jsme se většinou snažili vyhýbat.

Ubytování na doporučení

Při cestě vlakem z Colombo do Galle nám milý místňák (prý učitel) radil co, jak, kde, za kolik apod. Bavili jsme se docela dlouho a on nám poskytoval přínosné informace a nic nenabízel. Když jsme se vymotali za turniket nádraží a rozhlíželi se, přitočil se k nám a nabídl se, že zná v pevnosti mladou rodinu, kde bychom se mohli ubytovat. Stejně jsme se potřebovali do pevnosti dostat, tak jsme se rozhodli, že to zkusíme. Ubytování bylo dobré, ale kdybychom jej vyhledali sami, bylo by asi trochu levnější. Přesto jsem jej vzali.

Jak to funguje

Zeptají se vás, jak drahé ubytování asi sháníte a dle toho vám něco doporučí. Háček je v tom, že „hoteliérovi“ řeknou, jak drahý pokoj hledáte. Když se pak zeptáte na cenu, pod svou původní představu se nedostanete. Smlouvání cen ubytování není zvykem.

Vyhledat ubytování na Srí Lance

Postupně budu přidávat podstránky s informacemi o ubytováních, která jsme využili.

Kromě Lonely Planet můžete využít informace a rezervaci ubytování přes Hostelworld.com (můžete využít formulář níže, který se otvírá do nového okna).

%CODE1%

Subpages

Napsat komentář