Cestopis

Cestopis ze Srí Lanky leden – únor 2009

Začátkem roku jsme strávili 3 týdny na Srí Lance a báječně si to užili. Rád bych se s vámi o naše každodenní zážitky podělil prostřednictvím tohoto cestopisu.

Proč zrovna Srí Lanka?

Už dlouho jsme toužili po exotické dovolené někde daleko, v jiném prostředí a kultuře. V zemi, kde mají lidé jiné žebříčky hodnot, řeší jiné problémy než poslední novinky na poli Internetu a kde mají pěknou přírodu. Koketovali jsme s myšlenkami na různé destinace: Thajsko, Vietnam, Kolumbie, nějaká Afrika a samozřejmě Srí Lanka.

Rozhodování nebylo vůbec lehké. Museli jsme – respektive Mirka – najít a přečíst toliko informací, aby jsme se mohli zodpovědně rozhodnout. Když už za to dáme ty nehorázný prachy, tak ať to stojí za to :). Koncem roku, se však ve všech námi preferovaných destinacích vyhrocovala situace. Kolumbie je nebezpečná tak jako tak a na první takovejhle vejlet nám přišla až moc drsná. V Thajsku vypukly nepokoje a demonstranti začali obléhat letiště. Na Srí Lance se opět zvýšila intenzita bojů, nebo jsme si toho možná jen víc všímali. Nicméně kamarádi (Snowboardovi) na Srí Lance byli před pár lety, takže jsme mohli zjistit nějaký info. Navíc jsem od kolegů z Dobrého webu dostal k narozeninám tenhle web, takže bylo rozhodnuto :).

Tak jaká?

Byli jsme tam od 22. ledna do 13. února 2009 čistého času a bylo to „tak akorát“. V první chvíli to byl docela šok, ale nakonec to byla naše nejlepší dovolená. Každé 2 – 3 dny jsme se přemísťovali. Vše nám vycházelo až na jedno malé zaváhání při plánování ke konci cesty. Ale hlavně: ani jednou jsme neměli velký problém, ani jednou jsme se neposrali a ani jednou nám nezapršelo (což je spíš škoda).

Zkrátka bylo to super a už bysme jeli někam dál, ale musíme zase vydělat nějaký love. O naše každodenní radosti a starosti bych se s vámi chtěl podělit prostřednictvím tohoto deníku a fotek.

Jdeme na to

Račte si vybrat z nabídky vlevo, nebo můžete začít prvním dnem.

Trocha abecedy

Města: Colombo, Dehiwala, Ella, Embilipitiya, Galle, Kandy, Negombo, Nuwara Eliya, Mirissa, Peradeniya.

Památky: Dowa (chrám), Chrám Buddhova zubu, Galle Face Hotel, Galle (pevnost).

Příroda: Čajové plantáže a Lipton Seat, Diyaluma (vodopád), Elephant Bath (koupání slonů), Embilipitiya (sloní sirotčinec), Mirissa (prázdné pláže), Peradeniya (botanická zahrada), Sinharaja (prales), Uda Walawe (národní park), Vyhlídkový vlak do Kandy, ZOO (Dehiwala).

P.S. Názvy měst jsou děsně krkolomný. Rozhodl jsem se proto, že srílanská města nebudu vůbec skloňovat.

Subpages

Napsat komentář